Kuomet pradedate verslą, verslo finansavimas yra vienas iš pačių svarbiausių klausimų, kuriuos turite išspręsti. Gaila, tačiau verslo sukūrimui dažniausiai vien geros idėjos nepakanka, todėl nauji verslai beveik visuomet susiduria su finansavimo trūkumu. Iš kitos pusės, verslo pradžios laikotarpis dar ypatingas ir tuo, kad piniginės investicijos gali būti pakeisto jūsų į verslą investuotu laiku. Kuo daugiau savo laiko galite skirti verslui, tuo mažiau pinigų jums reikės investuoti.

Smulkaus verslo finansavimas

Kiekvienas verslas turi turėti bent minimalų pradinį kapitalą, smulkusis verslas nėra išimtis. Šiuo metu yra nemažai verslo finansavimo šaltinių, kuriais gali pasinaudoti pradedantys verslininkai. Jei jūsų verslo pradžia nereikalauja didelių lėšų, tuomet verslui finansuoti galite panaudoti ir asmenines santaupas. Žinoma, kai kada asmeninių santaupų nepakanka, todėl tokiais atvejais galite pabandyti pasiskolinti iš tėvų ar giminaičių. Tačiau tokiais atvejai kai reikalinga suma viršija jūsų ir šeimos finansines galimybes, reikia ieškoti kitų būdų verslui finansuoti. Apie tai šiame straipsnyje ir pakalbėsime.

Smulkaus verslo atveju bankai nėra pats geriausias verslo finansavimo šaltinis. Visų pirma todėl, kad bankai dažniausiai linkę finansuoti didesnius verslus. Taip pat, norint gauti banko paskolą, jums paprastai reikia turėti parengtą verslo planą ir kitus dokumentus, kuriems parengti reikia laiko. Apibendrinant, skolinantis iš banko tikrinamas didelis kiekis įvairios informacijos, todėl paskolos gavimas užtrunka, o banko atsakymas būna neigiamas.
Vienos geriausių sąlygų šiuo metu gauti finansavimą smulkaus verslo pradžiai yra sudarytos „Invegos“ valdomo Verslumo skatinimo fondo paskoloms iki 25 tūkst. eurų gauti. Dėl šių lengvatinių paskolų gavimo gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti arba iki vienų metų jau plėtojantys smulkų verslą. Šios lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms į verslą arba apyvartinėms lėšoms (prekėms, žaliavoms ar įrangai įsigyti).

Gera alternatyva bankiniam finansavimui šiuo metu yra sutelktinio finansavimo platformos. Šios platformos daug lanksčiau vertina rizika, o paskolos apiforminimas dažniausiai neužtrunka keleto dienų. Minimali paskolos suma jūsų smulkiam verslui dažniausiai būna 1000 eurų. Sutelktinio finansavimo platformų veikimas yra gana paprastas – jūs turite užpildyti verslo paskolos paraišką ir pateikti ją sutelktinio finansavimo platformai. Tuomet jūsų paraiška patikrinama ir jeigu ji patvirtinama, jūsų paskola duodama finansuoti platformoje užsiregistravusiems investuotojams. Investuotojams paskolą sufinansavus, gaunate pinigus verslui pradėti.

Dar vienas galimas jūsų smulkaus verslo finansavimo šaltinis yra rizikos kapitalo fondai bei verslo angelai. Reikėtų paminėti, kad jei norite pritraukti šiuos finansavimo šaltinius, jūsų planuojamas verslas turi būti perspektyvus, inovatyvus bei turėti dideles plėtros galimybes. Tie verslo angelai, tiek rizikos kapitalo fondai, investuoja į greitą augimo potencialą turinčius verslus, kuriuose galima greitai uždirbti.


Daugiau apie verslo finansavimo galimybes galite sužinoti svetainėje: https://investicijosirfinansai.lt