Verslo idėja – tai pirmasis jūsų žingsnis verslo pradžioje. Kiekvienas šiuo metu sėkmingai veikiantis verslas buvo pradėtas nuo geros verslo idėjos. Idealiu atveju, jūsų idėja turi būti paprasta ir nesunkiai paverčiama produktu kurį pardavinėsite. Atminkite, kad sėkmingiausi verslai visuomet sprendžią konkrečią problemą, todėl ieškodami savo verslo idėjos, visų pirma stenkitės išspręsti žmonių problemas. 

Kaip gimsta geriausios verslo idėjos?

Ne paslaptis, kad kiekvienam sėkmingam verslui reikia gero verslo idėjos, tačiau pradedantys verslininkai dažniausiai šiame etape ir užstringa. Juk viena iš dažniausių priežasčių kodėl žmonės nekuria savo verslo yra tinkamos idėjos neturėjimas. Visiškai aišku, kad sugebėjimas generuoti tinkamas idėjas yra vienas iš svarbiausių pradedančio verslininko įgūdžių. Taigi, kaip sugalvoti tą milijono vertą idėją, kuri užtikrintų naujo verslo sėkmę? Pabandykime rasti atsakymą.

Dažniausiai verslo idėjos paieškos pradedamos nuo problemos. Perskaitėte teisingai, kiekvienas sėkmingas verslas turi spręsti konkrečią problemą, todėl ir idėjos paieškas reikia pradėti būtent nuo konkrečios žmonių problemos paieškos. Kitaip sakant, raskite problemą ir pasistenkite ją išspręsti. Net ir pati išradingiausia verslo idėja bus nieko verta jei ji nespręs konkrečios problemos. Taigi, pirmas dalykas kurį reikia žinoti ieškant verslo idėjos yra tas, kad būtina visuomet galvoti apie savo būsimo verslo klientus.

Kalbant apie tai kaip gimsta verslo idėjos, galima paminėti du pagrindinius šaltinius – tai idėjos atsirandančios galvojant ko trūksta man pačiam ir idėjos atsirandančios galvojant apie kitų žmonių problemas. Šie du skirtingi idėjų šaltiniai lemia ir skirtingus verslo pradžios kelius. Jei produktas kuriamas iš asmeninio poreikio, dažniausiai pradžioje net nėra tikslo iš to daryti verslo, nes jūs tiesiog sprendžiate savo problemą. Iš kitos pusės, jei produktas kuriamas kitų žmonių problemoms spręsti, tokiu atveju kuriant produktą nuo pat pradžių turi būti galvojama apie pelną.

Verslo idėjų generavimas yra kūrybinis procesas, o kūrybai kaip žinome, visuomet reikia įkvėpimo šaltinio. Taigi, kokie įkvėpimo šaltiniai yra geriausi generuojant verslo idėjas?

-          Asmeniniai poreikiai. Verslo idėjos pradėkite ieškoti nuo savęs ir savo aplinkos. Gal jūs ar jūsų giminaičiai nuolat skundžiasi naudojama preke kuriai nėra alternatyvos? Gal jūsų draugai skundžiasi, kad jų naudojama paslauga yra per brangi? Įsiklausykite į kitų žmonių skundus, jie gali tapti jūsų naujo verslo pagrindu.

-          Kelionės. Kelionėse galite pamatyti kitose šalyse sėkmingai įdiegtus verslo sprendimus. Šiuos verslo sprendimus galite pabandyti įdiegti ir Lietuvoje. Tik būkite atsargūs, kadangi dėl kultūrinių skirtumų ne visos verslo idėjos gali čia prigyti.

-          Internetas. Internetas yra didžiulis informacijos lobynas, kuriame galite rasti puikių minčių savo verslo idėjai. Dalyvaukite forumuose, diskusijose ar lankykitės tam skirtose svetainėse. Pavyzdžiui jei planuojate kurti startuolį, rekomenduojame apsilankyti https://techcrunch.com/startups/ svetainėje. Čia rasite begale informacijos apie startuolius ir jų finansavimo galimybes.

5 verslo idėjos kurias įgyvendinti galite jau šiandien

Vienas iš dažniausių žmonių, kurie planuoja pradėti savo verslą, bet taip jo ir nepradeda pasiteisinimų – neužtenka pinigų verslo pradžiai. Tai klaidingas įsitikinimas, kadangi norint pradėti savo verslą, visai nereikia turėti tūkstančių eurų pradiniam kapitalui ar iš karto pirkti įmantrią įrangą. Šiuo metu yra nišų, kuriose nuosavą verslą galite pradėti net ir su 100 eurų kišenėje. Pateiksime keltą puikių verslo idėjų, kurioms įgyvendinti daugiau reikės jūsų atkaklumo, o ne pinigų.

Tinklaraščio rašymas

Jei mėgstate rašyti, tinklaraščio rašymas yra puikus užsiėmimas, kuris vėliau gali peraugti į jūsų nuosavą verslą. Šiais laikais pradėti rašyti savo tinklaraštį nekainuoja beveik nieko. Specializuotose internetinėse platformose savo tinklaraštį susikursite per keletą minučių ir jau tą pačią dieną galėsite paskelbti pirmąjį straipsnį. Jei rašysite lankytojams įdomiomis temomis ir jūsų tinklaraštis bus populiarus, uždirbti galėsite iš jame talpinamos reklamos.

„Pavežėjas“

Jei turite savo automobilį galite tapti pavežėju. Apart automobilio, tai vienas iš pigiausių ir beveik jokių pradinių investicijų nereikalaujantis darbas. Viskas ką jums reikės padaryti tai išsiimti individualios veiklos pažymą, atnaujinti automobilio draudimą ir pradėti dirbti sau. Galėsite pats būti savo laiko šeimininku ir dirbti kiek norite kada norite.

Rankdarbiai

Jei mėgstate užsiimti įvairiais rankdarbiais, kodėl neužsiėmus ir jų prekyba? Šiais laikais, kai viskas gaminama masiškai, rankų darbas yra labai vertinamas. Savo sukurtus vienetinius gaminius galite, pavyzdžiui pradavinėti „Etsy“ internetinėje pardavimų platformoje. Tokiu būdu, su nedidelėmis pradinėmis investicijomis, galite pradėti savo smulkų verslą.

Buhalterinės paslaugos

Geras buhalteris reikalinga visoms įmonėms, todėl tai puikus būdas pradėti teikti buhalterinės apskaitos paslaugas. Geriausia tai, kad kiek uždirbsite priklauso tik nuo jūsų, kadangi gali vesti ne vienos įmonės apskaitą. Taip pat šios paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu, todėl jums net nereikės išeiti iš namų.

Fotografija

Jei mėgstate fotografuoti, kodėl šio hobio nepavertus verslu? Šiuo metu nauji internetiniai tinklapiai dygsta kaip grybai po lietaus, todėl kokybiškų nuotraukų paklausa tik didėja. Savo teikiamas fotografijos paslaugas taip pat galite specializuoti. Pavyzdžiui galite teikti tik prekių fotografavimo ar gamtos fotografavimo paslaugas.

.